Geçiş Kontrol Sistemleri

Özellikle yüksel güvenlik ihtiyaçlarının gerektiği Plaza, Banka ve Fabrikalarda, güvenliğin ve yetkilendirmenin ön plana olduğu kapıların kontrol altına alınması prensibi ile tasarlanır. Firmamız Kartlı Geçiş , Biometrik (Parmak İzi, El Biyometrisi, Yüz Tanıma,…) Sistemler, Bariyer ve Turnikeler, X-Ray ve Metal Dedektörler gibi Geçiş Kontrol Sistemlerinin her türünü başarı ile uygulayabilmektedir.

Kartlı Geçiş Sistemleri

Ekonomik olması sebebi ile Dünyada en yaygın kullanılan geçiş kontrol ürünüdür. Kullanılan kartlar, özellikle çalışanlarının resim, isim ve firma logosu ile kurumsal kimliğe uygun hazırlanır. Temassız geçişe önem veren firmalar için oldukça uygundur. Ayrıca bu teknolojide kullanılan kart okuyucular da değişik okuma mesafelerde algılama ve farklı protokollerde (proximity, mifare,..) çalışma özelliklerine sahiptirler.

Biometrik (Parmak İzi, Yüz Tanıma…) Sistemleri

İnsanların biometrik özelliklerini kullanan geçiş kontrol teknolojileri de son yıllarda oldukça güvenilir ve yaygın hale gelmiştir. Her insanı diğerinden ayıran Parmak İzi, Yüz Tanıma, Damar Tanıma gibi teknolojiler kopyalanmaya ve başkası yerine geçiş hakkı elde etmeye engel olduğu için güvenlik ve Personel denetimi (PDKS) için tercih edilir. Geçiş kontrolü yanında aynı zamanda PDKS (Personel Devam Kontrol Sistemleri) yazılımları ile de entegre edilebilen bu ürünler ayrıca işyerlerindeki personelin işyeri devamlılığı, mesai durumlarının takibi, raporlama, bordro işlemleri ve muhasebe programlarına entegrasyonu için de kullanılır.

Bariyer ve Turnikeler

Geçiş kontrol sistemlerinin olmazsa olmazlarından olan Bariyerler araçların giriş kontrolü için, Turnikeler ise yetkisi olmayan kişilerin binalarınıza girmesine engel olmak için kullanılır. Her mekana uygun estetik, sağlam ve sofistike ürünler portföyümüzde mevcuttur. Özellikle Plaza, Fabrika, İş Merkezlerinde kullanılarak, işletmenize değer ve prestij kazandırır.

HGS ve OGS Sistemleri

Araçların ön camına yerleştirilen etiketler ile Site, Plaza ve AVM otopark giriş-çıkışlarında yetkisiz araçların girişine engel olunur. Köprü ve Otobanlarda kullanılan sistemlere benzerliğiyle bilinen bu teknoloji günümüzde oldukça yaygın bir şekilde kullanılmaktadır.

Plaka Tanıma Sistemleri

Site, Plaza ve AVM otopark giriş ve çıkışlarında Plaka Tanıma Özelliğine sahip Akıllı Kameralar vasıtası ile daha önceden sisteme kayıtlı araçların plakalarından tanıyan ve geçişe izin veren bir teknolojidir.

Kapı ve El Tipi Metal Dedektörler

AVM, Havaalanı, Plaza, İş Merkezleri gibi binaların girişinde kişilerin üzerindeki sakıncalı metallerin ayıklanması ve binalara sokulmasını engellemek için kullanılır. Kapı ve El tipinde üretilen bu cihazlar ayrıca yoğun metal kütlelerinin vücut üzerindeki konumunu da ışıklı göstergeler vasıtası ile tespit edebilirler. Ayrıca kullandığımız ürünler Uluslararası standartlara uygun çalışma ve hassasiyet ayarlarına da kolay bir şekilde programlanabilir.

X-Ray Kontrol Cihazları

AVM, Havaalanı, Plaza, İş Merkezleri gibi binaların girişinde bavul ve eşyaların X-Ray Işınlarıyla kontrol edilerek sakıncalı materyallerin binalara sokulmasını engellemek için kullanılır. Çeşitli ebatlarda üretilen bu cihazlar Sınır Güvenliği ve Terör olaylarının önlenmesi için de oldukça önemli bir işleve sahiptirler.

Menü