Komsek AKM 7/24 Hizmet

Komsek AKM Nasıl Çalışır?

Evinize veya iş yerinize kurulan ve sinyalleri AKM Alarm Kontrol Merkezi tarafından 7/24 takip edilen bir alarm sistemi, öncelikli olarak davetsiz misafirleri bu lokasyondan uzak tutar ve üstün bir caydırıcılık sağlar. Alarm sistemi ve AKM Alarm Kontrol Merkezi Hizmetleri aşağıda açıklanan adımları takip eder.

2.500’ ü aşkın abone sayısı ile hizmet veren KOMSEK Alarm Kontrol Merkezi, son teknolojiyi kullanarak doğru ve zamanında bilgilendirme yapmakta, alarm sistemine ait tüm sinyalleri 7 gün 24 saat takip etmektedir. Abonelerimize sunduğumuz hizmetler esnasında, müdahale gerektiren her türlü sinyal saniyeler içinde filtrelenirken gerekli takip prosedürü anında başlatılır.

Algılama

Evinize veya işyerinize kurulan alarm sistemi içerisindeki dedektörlerin algıladığı hareketler panele iletilir. Alarm paneli, telefon/gsm/internet hatları üzerinden otomatik olarak AKM Alarm Kontrol Merkezi ile irtibata geçer ve aynı zamanda lokasyonda kurulu sirenleri de harekete geçirir.

Anında Müdehale

Alarm durumundan haberdar olan AKM Alarm Kontrol Merkezi uzman operatörleri aracılığı ile anında gerekli kişileri haberdar ederek ilgili birimleri de olaya müdahale etmeleri için harekete geçirir.

Adres Bildirimi

AKM Alarm Kontrol Merkezi yangın, gaz kaçağı gibi durumlarda anında aboneye ve ilgili birimlere haber verdiği gibi, şifre paneli üzerinde yer alan ambulans tuşuna basıldığında ilgili lokasyona ambulans yollar veya verilmiş bilgiler doğrultusunda sağlık sigortası poliçesinde belirtilen anlaşmalı kurumu haberdar eder.

Panik Butonu

Sistem açık veya kapalı pozisyonda olsa dahi panik butonunun kullanılması durumunda ilgili kişilere haber verilirken aynı zamanda da kolluk kuvvetlerine haber verilir. AKM Alarm Kontrol Merkezi tüm bu işleri T.C İçişleri Bakanlığı’nın 5188 sayılı kanun ve uygulamayönetmeliğine göre düzenlenmiş olan 61 numaralı ALARM MERKEZİ KURMA ve İZLEME İzin Belgesi’ne dayanarak yapmaktadır.

Closing Hizmeti

Belirtilen saatlerde alarm sistemi kurulmamış ise merkezimiz aboneyi arayarak alarm sisteminin kurulmasını sağlar.

Arıza Bildirimi

Elektrik kesilmesi, akü azalması, dedektör pil azalması vb. durumlarda merkezimiz aboneyi bilgilendirirken teknik servisi de durumdan haberdar eder.

Tehdit Şifresi

Alarm sistemi önceden belirlenmiş olan tehdit şifresi ile kapatılmış ise merkezimiz durumdan anında haberdar olur ve vakit kaybetmeden emniyet güçlerini bilgilendirir.

Sağlık Hizmeti

Acil sağlık yardımına ihtiyaç halinde alarm paneli üzerindeki ambulans butonuna basılması ile merkezimize ulaşan sinyal üzerine abone aranır ve yetkili kişiden teyit alındıktan sonra ilgili lokasyona sağlık ekibi yönlendirilir.

Panik Alarmı

Alarm sisteminin kurulu olup olmadığına bakılmaksızın panik butonu aracılığı ile gelen sinyal üzerinde derhal emniyet güçlerine haber verilir.

Kapalı Gün Hizmeti

Belirtilen açılış saati öncesinde, pazar günleri, resmi tatiller vb. günlerde alarm sistemi şifre ile devre dışı bırakılsa bile ilgili lokasyon aranarak durum hakkında teyit alınır ve mutlaka işyeri sahibi bilgilendirilir.

Limitli Süre Takibi

ATM kabinleri, banka kasaları vb.risk seviyesi yüksek yerlerde belirtilen sürenin aşılması durumunda ilgili birimler anında bilgilendirilir.

Test Kontrolü

Alarm sistemi ile merkezimiz günde bir kere test kontrolü sayesinde mutlaka haberleşmektedir. Panel ile haberleşme olmadığı fark edilir ve test kontrol sinyali ulaşmazsa durum hem aboneye hem de teknik servise bildirilir.

Raporlama Seçenekleri

KOMSEK AKM sistemine ulaşan her türlü sinyal aylık, haftalık veya günlük olarak aboneye e-mail yoluyla ulaştırılır.

SMS Hizmeti

Aboneler isteğe bağlı olarak, alarm sistemlerinden gelen kurma-kapama, arıza, alarm vb. sinyalleri anında ve otomatik olarak SMS yolu ile alabilirler.

Geç Açılış Takibi

Abonelerin belirttiği açılış saatinde belirtilen lokasyonda açılış gerçekleşmez ise AKM operatörleri tarafından firma sahibine telefon yolu ile bilgi verilir.

Kurma Kapatma Kontrolü

Aboneler istedikleri saatte AKM operatörlerini arayarak parola karşılığında alarm sistemlerinin kurulu olup olmadığını öğrenebilirler.

Asistanlık Hizmeti

AKM operatörleri abonelerine 7/24 saat teknik asistanlık hizmeti verir. (Şifre değiştirilmesi, yeni şifre oluşturulması, alarmın kurulması veya kapatılması esnasında meydana gelebilecek sorunların giderilmesi, alarm panelinin saatinin ayarlanması vb.)

Anında Bildirim

Soygun, hırsızlık, yangın ve panik durumlarında konut ya da işyeri sahibi ve ilgili merciler derhal aranır.

Menü