Hırsız Alarm Sistemleri

Günümüzde güvenlik sistemine sahip olmak hayati önem taşımaktadır. Can ve mal güvenliğinizi korumaya yönelik hazırlanan alarm sistemleri, aynı zamanda medikal yardım, gaz kaçağı, yangın ihbar ve panik durumlarını da kapsamaktadır.

Hırsız İhbarı

Alarm sisteminiz kurulu iken, sisteme bağlı hareket dedektörü (PIR) veya manyetik kontak gibi sensörler ile algılama olduğu anda hırsızlık alarmı meydana gelir. Bu esnada sisteme bağlı dış cephe sireni ve dahili siren sesli ve ışıklı uyarı vermeye başlarken aynı zamanda Komsek Alarm Kontrol Merkezi’ne ulaşan alarm sinyalleri sayesinde merkez operatörlerimiz, sizi ve emniyet güçlerini arayarak durumdan haberdar eder.

Yangın İhbarı

Alarm sisteminize bağlı duman dedektörünün duman algılaması ile yangın ihbar sinyali Komsek AKM’ye ulaşır. Yetkili kişi aranarak durum teyit edilir ve itfaiyeye haber verilerek olaya en kısa sürede müdahale sağlanır. Sisteme bağlı duman dedektörü olmaması durumunda şifre paneli üzerindeki yangın ihbar butonuna basılarak da yangın ihbar sinyalinin merkezimize ulaşması mümkündür.

Medikal Yardım

Alarm sisteminiz kurulu olmasa bile medikal yardım daima aktif konumdadır. Acil durum anında şifre paneli üzerindeki ambulans butonuna veya uzaktan kumanda üzerindeki ilgili butona basılması ile merkezimiz yetkili kişiden teyit alınarak ambulans yönlendirilmesini sağlanabilir.

Gaz Alarmı

Alarm sisteminiz bağlı olan gaz dedektörü algılama yaptığında da merkezimize sinyal ulaşır. Bu durumda da yine ilgili kişilere bilgi verilir.

Panik

Sisteminizin kurulu olup olmamasına bakılmaksızın 24 saat devrede olan ve herhangi bir tehlike anında butona basılmasıyla oluşan alarm durumudur. Panik butonuna veya uzaktan kumanda üzerindeki ilgili butona basılmasıyla oluşan sinyalin merkezimize ulaşması üzerine derhal emniyet güçleri durumdan haberdar edilir.

Menü